Představujeme: Jan Říčař, MBA

Narodil jsem se v Praze, ve Vršovicích. Vystudoval jsem francouzské gymnázium v Táboře a dále pokračoval na University of New York Prague v oboru marketing management. Byl jsem již na střední škole aktivní a podnikavý, zajímal se o poutavé osobní příběhy úspěšných lidí, jako je Tomáš Baťa či Richard Branson. Přestože jsem jako malý kluk toužil být právníkem, mé zkušenosti získané při cestách do zahraničí mě nakonec inspirovaly zcela jiným směrem a já se zaměřil na podnikání v oblasti pohostinství, osobního rozvoje a přímého prodeje, kterému se věnuji již 10 let. Nyní působím jako ředitel společnosti se zaměřením na prodej zdravotního a čistícího systému. Této aktivitě věnuji značnou energii, a proto je pro mě velkým uznáním, že se česká organizace řadí mezi nejlepší na světě. Mezi mé další aktivity patří projekty spojené s charitativní činností, uměním a vzděláváním. Jelikož mě od dětství bavilo studium cizích jazyků, především francouzského a anglického jazyka, k srdci mi rovněž přirostlo překladatelství. Ve svém volném čase se rád a intenzivně věnuji sportu, a to konkrétně běhu, tenisu a beach volleyballu.

Já a Praha 11

Na Praze 11 bydlím od svých 19 let. Přestěhoval jsem se sem z Jižních Čech, kam jsem chodil také na střední školu. Zaujala mě lokalita, dobrá dostupnost do centra, autobusové nádraží i rychlost, se kterou se člověk dostane na dálnici. Našel jsem zde dobré zázemí pro život, rád se jdu proběhnout do lesa nebo na starý Chodov. To, co pro mě mělo být přechodným studentským bytem, se stalo mým domovem. Kolem sebe s potěšením pozoruji, že tyto tendence má stále více a více lidí.

Co se mi na Praze 11 líbí nejvíce?

Malé ostrůvky, které svébytně vznikají a lidé, kteří si zde vytvářejí opravdový domov. Je to zároveň místo, které je z hlediska dostupnosti ideální. Dobrá dostupnost do centra díky MHD, rychlý přístup k dálnici automobilem a příroda za rohem. Každý si přeci může vybrat to své.
Jaká je má nejmilejší lokalita, kam nejčastěji chodím a proč?
Kunratický les, je to kus přírody ve velkoměstě. Lidé se zde usmívají, běhají a sportují, vodí se za ruce nebo jen tak posedávají. Je na nich vidět, že alespoň na chvíli „vypínají“ a nechají se unášet klidnou atmosférou, kterou jim prostředí lesa přináší.

Co byste na Praze 11 rádi změnili k lepšímu – z občanského pohledu.

Trápí mě, stejně jako většinu lidí, dlouhodobé mizení zeleně na úkor developerských projektů. Praha 11 je již značně zastavěná a potřebuje citlivý přístup k nové výstavbě. Praha 11 by mohla být krásným místem pro život, ale bohužel dosavadní kroky reprezentantů naší městské části jdou spíše opačným směrem.

Já a politika

Ke vstupu do politiky mě vedla jednoduše má nespokojenost se současnou situací. Nechci jen sedět a přihlížet, jak je stát, který mám rád, rozkrádán a zneužíván k osobnímu prospěchu jedinců. To samé se bohužel děje i na městské části kde žiji. Nedokážu přihlížet tomu, jak prostředky, které mají sloužit ke zvelebování místa, kde žijeme, jsou zneužívány k osobním prospěchům a nesmyslným projektům. Nemůže se nadále dít to, aby vhodnost projektu byla posuzována podle toho, kolik se z něj dá odčerpat a ne podle toho, jakým přínosem bude pro obyvatele. Praha 11 potřebuje schopné hospodáře a zkušené vedení, které bude naslouchat potřebám obyvatel.


Jan Říčař, MBA
29 let, podnikatel | ANO 2011

16. 9. 2014