Představujeme: Ing. Ondřej Prokop

Narodil jsem se 8. 1. 1986 v městské části Podolí. Vystudoval jsem Vysokou školu finanční a správní, obor marketingová komunikace. V současné době podnikám v oblasti online marketingu a tvorbě webových stránek. Další činností, které se věnuji několik let, je audit neadresné distribuce, ke které mě přivedla jedna z mnoha brigád na průmyslovce. Již na střední škole jsem si totiž rád přivydělával zajímavými brigádami, což v mých osmnácti letech vyústilo v rozhodnutí začít s podnikáním a postavit se na vlastní nohy, být soběstačná jednotka. Asi každý, kdo s podnikáním začínal, ví, že i za malou fungující firmou stojí velké úsilí. Od počátku podnikání byla pro mě prioritou otázka etiky a morálky při výběrových řízeních. Zakládám si na férovém a otevřeném přístupu k našim klientům i k zaměstnancům. Musím přiznat, že mnohdy to nevypadalo na tu nejjednodušší cestu, ale po 10 letech mohu s dobrým pocitem říci, že nelituji ničeho a nemám žádného kostlivce ve skříni. A za ten pocit to prostě stojí. Věřím, že podnikat se v ČR dá i bez korupce, podvodů a nekalého jednání. Snažím se proto aktivně bojovat proti korupci společně s Nadačním fondem proti korupci. V roce 2013 se mi narodil syn Oliver. Svůj volný čas, tedy nejraději a s láskou věnuji své rodině a aktivnímu odpočinku. Pravidelně podnikám procházky se svým psem Jack Russell teriérem, rád a často si jdu zaběhat a moji velkou vášní je v zimních měsících sjezdové lyžování.

Já a Praha 11

Na Jižním Městě, Chodově, žiji s malou přestávkou od narození již 28 let. Do svých 21 let jsem zde žil s rodiči a celé mé dětství je tedy významně spjato s touto oblastí. Rád vzpomínám, jak jsme si jako malé děti hrály v lese, a později se zde proháněly na kolech. Když jsem se v 21 letech osamostatnil a na čas se odstěhoval do jiné části Prahy, velmi rychle jsem pochopil, že domov je pro mě Praha 11, kam jsem se s nadšením vrátil a jsem tady spokojený. Praha 11 je pro mě srdeční záležitost, domov a místo pro spokojený život. 

Co mám na P 11 nejraději, kde trávím volný čas?

Na Jižním Městě doslova miluji blízkost velkého lesoparku Kunratického lesa. Je to ideální místo na čas strávený s rodinou, běh a jiný aktivní odpočinek. A co je senzační, je fakt, že tento kontakt s přírodou, kterou máme doslova za humny, není vykoupen špatnou dopravní dostupností. Dopravní spojení z Jižního Města autem i MHD, je prostě perfektní. Nejraději ze všeho ale trávím volný čas v již zmíněném Kunratickém lese, který mám zhruba 300 m od vchodu do domu a patří k pravidelným místům na procházky s naší psí slečnou Viktorkou.

Co bych na P11 změnil k lepšímu?

Pokud si mám vybavit první věc, která mne dlouhodobě na Jižním Městě trápí, je to jednoznačně parkování. Naprostý nekomfort a značná vzdálenost zaparkovaného automobilu od bydliště mě začala intenzivněji trápit po narození mého syna. Stání na výstražných světlech na chodníku či přechodu se stala nutnou rutinou. Občasné složitější manévry s malým dítětem se bez toho prostě neobejdou. Toto je bohužel realita, kterou zná asi každý majitel auta na Jižním Městě, kde se problematikou parkování zatím nikdo za posledních 25 let nezabýval. S parkováním pak úzce souvisí i bezpečnost v některých částech JM, kde je rozumnější raději ani neparkovat, především v nočních hodinách.

Já a politika

K Praze 11 mám hluboký vztah, protože na Jižním Městě spokojeně žiji od svého narození. Delší dobu jsem se pohyboval v politice jen pasivně a snažil se podporovat nezávislé iniciativy jako je Nadační fond proti korupci nebo Rekonstrukce státu. Současný stav radnice Prahy 11 mne vyprovokoval k rozhodnutí vstoupit do politiky aktivně a zkusit změnit veřejné věci k lepšímu také vlastní silou. Definitivním impulzem pro vstup do aktivní politiky byla iniciativa Andreje Babiše „Akce Nespokojených Občanů“, což jsem v té době byl i já – nespokojený občan, který chce něco změnit. V hnutí ANO jsem od května 2013 a od té doby se angažuji aktivně v krajské Pražské organizaci a úzce spolupracuji s centrálním marketingem. Na Praze 11 zastávám pozici místopředsedy. Do předchozích voleb do parlamentu ČR a Evropské unie jsem se rozhodl nekandidovat a svoje síly a čas upínám pouze ke komunální politice Prahy a naší městské části jako kandidát do zastupitelstva hl. města Prahy a Prahy 11.

Ing. Ondřej Prokop
28 let, podnikatel | člen hnutí ANO 2011

22. 9. 2014