Praha 11 má po 4 měsících nové vedení! A jsme u toho!

A je to tady, Praha 11 má novou radu!! Stálo nás to sice víc než čtyři měsíce jednání, desítky kompromisů a dnes dlouhé hodiny grilování na zastupitelstvu, ale všechny ty komplikace se nakonec vyplatily. Podařilo se nám totiž dát dohromady partu lidí, kteří mají energii a chuť pracovat na proměně Jižního Města v moderní, bezpečnou a zelenou pražskou čtvrť. A makat začneme hned zítra ráno.

S kým? Za Piráty máme v radě Jiřího Dohnala v roli starosty, Zuzanu Ujhelyiovou a Martina Dušku. Dvě místa v radě obsadila i TOP 09-STAN, konkrétně Jakub Lepš s funkcí 2. místostarosty a Jan Stárek, ODS pak v radě zastupuje Martin Sedeke s funkcí 3. neuvolněného místostarosty a Petr Křiváček jako neuvolněný radní.

A nesmím zapomenout na hnutí ANO V radě budeme s Petrem Jiravou, který má jako bývalý starosta městské části potřebné zkušenosti i nadhled. Já sám jsem dostal důvěru zastávat post 1. místostarosty, za kterou bych rád poděkoval nejen svým kolegům, ale i všem, kdo při mě během předchozích měsíců stáli. Moc si toho vážím. Vím, že někteří z vás už třeba o mé vizi, jakým směrem by se měl Jižňák posunout, četli, tak se předem omlouvám, že ji sem dávám znovu.

Ale přijde mi fér znovu jasně deklarovat, co chci z pozice místostarosty změnit a jakých zlepšení dosáhnout. Budu rád za všechny vaše podněty a tipy, s čím bychom ještě na Jižňáku mohli pohnout - a těším se, že se teď při nejrůznějších akcích Prahy 11 a na veřejných setkáních budeme potkávat ještě častěji.

Co chci na Jižním Městě od zítra začít dělat jsem popsal v tomto článku:

https://www.ondrejprokop.cz/2019/02/16/jizni-mesto-jako-moderni-mestska-ctvrt-opravdu-pro-vsechny-generace-moje-vize-o-rozvoji-jizniho-mesta/

20. 2. 2019